A68/209
KAZETA NA VYŠÍVÁNÍ
Čechy
60. - 70. léta 18. stol.
Exkluzivní doplněk dámského budoáru, bohatě intarzovaná kazeta s odklopnou horní deskou, v jejímž středu je polstrovaný jehelníček. V interiéru samostatný oddíl na drobné předměty, krytý odklopným víkem. Jehličnaté dřevo dýhované ořechovou a javorovou (místy barvenou) dýhou. Pentlicová intarzie s květinovým motivem a rozetami, původní kované železné panty a zámek. 32x28x21 cm.