Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Kubistická pohovka pro Otto Bolešku

A68/239

KUBISTICKÁ POHOVKA PRO OTTO BOLEŠKU

Čechy, Praha návrh 1913 / realizace konec 20. stol.
Pohovka navržená v roce 1913 do salonu herce Otty Bolešky architektem Josefem Gočárem. Ikonický předmět kubistické éry v zakázkovém provedení z konce 20. stol. Ebonizovaný dub a hedvábný čaloun. Rozměr 230x75 cm, v. 118 cm. Stav B. Provenience: PROPERTY FROM THE HASCOE FAMILY COLLECTION: IMPORTANT AMERICAN AND ENGLISH FURNITURE, FINE & DECORATIVE ARTS 23 JANUARY 2011; NEW YORK Lot. N 322 https://www.sothebys.com/en/auctions/ecatalogue/2011/property-from-the-hascoe-family-collection-important-american-and-english-furniture-fine-decorative-arts-n08724/lot.322.html?locale=en