Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Talíř s čínskými květy

A68/502

TALÍŘ S ČÍNSKÝMI KVĚTY

Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, 1745–1755
Plochý talíř s lehce zvlněným okrajem, fajáns, bělavá glazura, pestře malovaný květinový dekor podle čínských vzorů v muflových barvách s manganovou obrysovou kresbou. Ø 24 cm. Značeno manganem "H.". Stav restaurováno. Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. U 14055/2.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.