A68/504
TALÍŘ S ARCHITEKTONICKÝM MOTIVEM
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
3. čtvrt. 18. stol.
Fajánsový talíř s lehce zvlněným okrajem, bělavá krakelovaná glazura, monochromní zeleně malovaný dekor ve stylu chinoiserií: v zrcadle architektonický motiv přístavu s figurální stafáží, podél okraje jednotlivé drobné kvítky a lístky.
Ø 23 cm.
Zn. černě „HH“ v ligatuře.
Stav C.
Srov. sbírky MG, inv. č. U 23074.