Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Konvice na kávu

A68/508

KONVICE NA KÁVU

Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, 3. čtvrt. 18. stol.
Fajánsová konvice baňatého hruškovitého tvaru se svisle žebrovaným pláštěm, rokokovým uchem a krátkou trojúhelníkovou výlevkou pod osmibokým hrdlem, na bílé polevě purpurově malované architektonické motivy v krajině v pestrém rokokovém florálním rámci, na čelní straně kytice s růží, ostatek plochy vč. ucha pojednán jednotlivými drobnějšími kvítky a lístky, část. monochromními. V. 16,5 cm. Značeno manganem "HP" v ligatuře, štětcová značka dekoratéra "4.". Stav B/C.