A68/508
KONVICE NA KÁVU
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
3. čtvrt. 18. stol.
Fajánsová konvice baňatého hruškovitého tvaru se svisle žebrovaným pláštěm, rokokovým uchem a krátkou trojúhelníkovou výlevkou pod osmibokým hrdlem, na bílé polevě purpurově malované architektonické motivy v krajině v pestrém rokokovém florálním rámci, na čelní straně kytice s růží, ostatek plochy vč. ucha pojednán jednotlivými drobnějšími kvítky a lístky, část. monochromními.
V. 16,5 cm.
Značeno manganem "HP" v ligatuře, štětcová značka dekoratéra "4.".
Stav B/C.