A68/509
OMÁČNÍK
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
2. pol. 18. stol.
Fajánsový omáčník, z odsazené oválné patky vyrůstá protáhlý elipsovitý tvar nádoby doplněný dvojicí převýšených uch. Na bělavé polevě zdobený pestrou malbou kvítků a lístkových ornamentů v purpurovém odstínu.
22x15x8 cm.
Kobaltově modrá značka na podední (slitá).
Stav restaurováno.
Srov. sbírky MG, inv. č. U 23035.