Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Omáčník

A68/509

OMÁČNÍK

Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, 2. pol. 18. stol.
Fajánsový omáčník, z odsazené oválné patky vyrůstá protáhlý elipsovitý tvar nádoby doplněný dvojicí převýšených uch. Na bělavé polevě zdobený pestrou malbou kvítků a lístkových ornamentů v purpurovém odstínu. 22x15x8 cm. Kobaltově modrá značka na podední (slitá). Stav restaurováno. Srov. sbírky MG, inv. č. U 23035.