A68/510
TERINA
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur - připsáno, konec 18. stol.
Fajánsová terina kruhového půdorysu, na nízké patce, stěny i víko s plastickým ovocným úchytem jsou členěny čtyřmi širokými, reliéfně vystupujícími svislými pásy, po stranách připojena dvě boltcová ucha. Na bílé polevě klasický květinový dekor s dominantní růží a tulipánem, malovaný v muflových barvách s manganovou obrysovou kresbou.
V. 21 cm, Ø 20 cm.
Neznačeno.
Stav C.