A68/511
TROJICE VÍK K TERINÁM
(2.) pol. 18. stol.
Tři fajánsová víka k terinám oválného půdorysu, bělavě glazovaná, dvě malovaná pestrým květinovým dekorem v muflových barvách s manganovou obrysovou kresbou, s úchytem v podobě hrušky, resp. knoflíku (menší kus). Třetí víko s kulovitým úchytem je zdobeno kobaltovou ornamentální malbou. Dva větší kusy jsou členěny svislým žebrováním a opatřeny kovovou montáží k zavěšení.
D. 30 cm, 31 cm a 22 cm.
Neznačeno.
Stav A-B.