Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Malovaná váza

A68/517

MALOVANÁ VÁZA

Nizozemí, Delft, 19. stol.
Osmiboká váza s trychtýřovitě rozšířeným hrdlem, na vyšší odsazené patce, fajáns, bělavá glazura, kobaltem malovaný dekor vychází z barokních vzorů, na pohledové straně v plastické kartuši výjev odpočívajícího poutníka v krajině, okolo typické květinové motivy a ornamentální bordury. V. 31 cm. Neznačeno. Stav A.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.