A68/517
MALOVANÁ VÁZA
Nizozemí, Delft, 19. stol.
Osmiboká váza s trychtýřovitě rozšířeným hrdlem, na vyšší odsazené patce, fajáns, bělavá glazura, kobaltem malovaný dekor vychází z barokních vzorů, na pohledové straně v plastické kartuši výjev odpočívajícího poutníka v krajině, okolo typické květinové motivy a ornamentální bordury.
V. 31 cm.
Neznačeno.