Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Madona s dítětem

A68/531

Ludvík Siegel (1891-1956)

MADONA S DÍTĚTEM

1936
Keramický reliéf obdélného tvaru se segmentovým vrcholem představuje poprsí Madony s lilií a Ježíškem v náručí, pestře malováno v pastelových tónech, na pozadí lidově stylizovaná rozvilinová ornamentika s ptáčky, dekorativní rám. 38,5x29 cm. V levém dolním rohu signováno a datováno "L. Siegel 1936". Stav B. Z důvodu koronavirové pandemie nedošlo v plánovaném termínu k zasedání komise NPÚ Brno, Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty bude zadministrováno později.

Ludvík Siegel - moravský keramik a sochař původem z Břeclavi, studoval Odbornou keramickou školu ve Znojmě, Uměleckoprůmyslovou školu a Akademii ve Vídni. Působil v Uherském Hradišti, kde byl vedoucím keramické dílny J. Stancl a syn. Vystavoval na výstavě soudobé kultury v Brně 1928.