A68/531
Ludvík Siegel (1891-1956)
MADONA S DÍTĚTEM
1936
Keramický reliéf obdélného tvaru se segmentovým vrcholem představuje poprsí Madony s lilií a Ježíškem v náručí, pestře malováno v pastelových tónech, na pozadí lidově stylizovaná rozvilinová ornamentika s ptáčky, dekorativní rám.
38,5x29 cm.
V levém dolním rohu signováno a datováno "L. Siegel 1936".
Z důvodu koronavirové pandemie nedošlo v plánovaném termínu k zasedání komise NPÚ Brno, Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty bude zadministrováno později.
Ludvík Siegel - moravský keramik a sochař původem z Břeclavi, studoval Odbornou keramickou školu ve Znojmě, Uměleckoprůmyslovou školu a Akademii ve Vídni. Působil v Uherském Hradišti, kde byl vedoucím keramické dílny J. Stancl a syn. Vystavoval na výstavě soudobé kultury v Brně 1928.