A68/542
PÁROVÉ VÁZY
Slovinsko (tehd. jižní Štýrsko), Liboje u Celje, Gebrüder Schütz,
konec 19. stol.
Dvojice váz v historizujícím tvarosloví, na vyšších klenutých patkách se čtyřmi volutovými výběhy, dvě rokajová ucha po stranách hruškovitého těla s motivy kytic v centrálních kartuších, široký kanelovaný krk přechází do výrazně formovaného ústí s prolamovanými úchyty, měkká kamenina s bohatým reliéfním dekorem, pestře glazováno.
V. 34 cm.
Zn. vtlačenou firemní značkou „SCHÜTZ CILLI“ a č. modelu "781"
Stav restaurováno.