Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Šálek s vedutou Prahy

A68/547

ŠÁLEK S VEDUTOU PRAHY

Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur, 1811
Zvonovitý šálek s kanelovanou patkou a převýšeným florálním uchem ze zlaceného bronzu, ukončeným v náběhu rozetou. Na pohledové straně pestře malovaná miniaturní veduta Prahy s Karlovým mostem a figurální stafáží v popředí (pohled ze směru od Vyšehradu), ostatek plochy pojednán broskvovým fondem s monochromními girlandovými motivy a bohatým zlacením v kombinaci mat-lesk. V. šálku 9 cm, celk. v. 12 cm. Modrá podglazurní značka "Bindenschild", štětcová značka malíře "137.", vtlačený trojmístný letopočet "811" a č. točíře "59", černě psané místopisné určení "Vue de la Ville de Prague." . Stav restaurováno.

Vyvolávací cena: 19 000 Kč
Vydražená cena: 28 000 Kč