A68/550
UPOMÍNKOVÝ ŠÁLEK
Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur,
1827 / 1828
Cylindrický šálek se zvonovitě rozšířeným okrajem, volutovým uchem ukončeným reliéfní okřídlenou hlavičkou andílka, bílý porcelán, zdobený barevnou a zlatou malbou s motivy toulců s šípy, luků, rozvilin a motýlů, na pohledové straně a podšálku vějířovitý dekor se zelenými lístky a nápisem "SOUVENIR", zlacený interiér šálku a bordury s matně provedenými květinovými motivy.
V. šálku 8,3 cm, Ø 15,5 cm.
Modrý podglazurní "Bindenschild", vtlačené trojmístné letopočty, "D" a č. "12" a "34", štětcová zn. "ii.".
Stav restaurováno.