Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Upomínkový šálek

A68/550

UPOMÍNKOVÝ ŠÁLEK

Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur, 1827 / 1828
Cylindrický šálek se zvonovitě rozšířeným okrajem, volutovým uchem ukončeným reliéfní okřídlenou hlavičkou andílka, bílý porcelán, zdobený barevnou a zlatou malbou s motivy toulců s šípy, luků, rozvilin a motýlů, na pohledové straně a podšálku vějířovitý dekor se zelenými lístky a nápisem "SOUVENIR", zlacený interiér šálku a bordury s matně provedenými květinovými motivy. V. šálku 8,3 cm, Ø 15,5 cm. Modrý podglazurní "Bindenschild", vtlačené trojmístné letopočty, "D" a č. "12" a "34", štětcová zn. "ii.". Stav restaurováno.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.