Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Šálek s miniaturou

A68/561

ŠÁLEK S MINIATUROU

Čechy, Březová, Fischer & Reichenbach, 1. pol. 19. stol.
Zvonovitý šálek s převýšeným volutovým uchem a hlubším nepůvodním podšálkem, zdobeno světle fialovým a tyrkysovým fondem, na pohledové straně šálku portrét muže s elegantním knírkem, oděného v hnědém kabátu, zlacené obruby. V. šálku 12 cm, Ø podšálku 13,5 cm. Vtlačená značka "F&R" (šálek), resp. "S 24" (podšálek - Horní Slavkov, Lippert & Haas). Stav restaurováno.