Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Dvojice lékárenských nádob

A68/569

DVOJICE LÉKÁRENSKÝCH NÁDOB

Čechy, 19. stol.
Dvě lékárenské dózy cylindrického tvaru, bílý porcelán, na pohledové straně černě psané názvy substancí ve zlacených kartuších: "LANO-LIMENT. LENIEN." a "PASTA ZINC:C:ACID:SALIC:", zlacené obruby, plochá odnímatelná víka. V. 16 cm a 13,5 cm. Černě tištěná kruhová značka "K. Schürer Praha" (malírna a obchod lékárenským porcelánem, od r. 1891), černá štětcová zn. "23". Stav restaurováno.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.