A68/569
DVOJICE LÉKÁRENSKÝCH NÁDOB
Čechy, 19. stol.
Dvě lékárenské dózy cylindrického tvaru, bílý porcelán, na pohledové straně černě psané názvy substancí ve zlacených kartuších: "LANO-LIMENT. LENIEN." a "PASTA ZINC:C:ACID:SALIC:", zlacené obruby, plochá odnímatelná víka.
V. 16 cm a 13,5 cm.
Černě tištěná kruhová značka "K. Schürer Praha" (malírna a obchod lékárenským porcelánem, od r. 1891), černá štětcová zn. "23".
Stav restaurováno.