Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Dvojice hudebníků

A68/572

DVOJICE HUDEBNÍKŮ

Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, 2. pol. 18. stol.
Dvojice lidových muzikantů v širokých halenách a vysokých kloboucích, hrajících na dudy a housličky, stojících na nízkých čtvercových soklech imitujících terén, pestře malováno v muflových barvách, tónované inkarnáty. V. 15,5 cm a 16 cm. Značeno manganem "HP" v ligatuře, na první figuře také štětcové inventární číslo "8514." a "M.V.10.". Stav restaurováno.