A68/572
DVOJICE HUDEBNÍKŮ
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
2. pol. 18. stol.
Dvojice lidových muzikantů v širokých halenách a vysokých kloboucích, hrajících na dudy a housličky, stojících na nízkých čtvercových soklech imitujících terén, pestře malováno v muflových barvách, tónované inkarnáty.
V. 15,5 cm a 16 cm.
Značeno manganem "HP" v ligatuře, na první figuře také štětcové inventární číslo "8514." a "M.V.10.".
Stav restaurováno.