A68/574
DVOJICE MINIATUR
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
2. pol. 18. stol.
Dvě fajánsové miniatury představují stojící trhovkyni, nesoucí na hlavě ošatku, a obchodníka se skříňkou na zádech, pestře malováno v muflových barvách, tónované inkarnáty.
V. 8 cm a 9 cm.
Značeno manganem "HH", resp. "HP" v ligatuře.
Stav restaurováno.