A68/576
KROPENKA - SV. VERONIKA
19. stol.
Závěsná fajánsová plastika světice, modelovaná ve vysokém reliéfu, v rukou drží roušku s otiskem Kristovy tváře, která slouží zároveň jako nádržka na svěcenou vodu, bíle glazováno, dekor malovaný v pestrých muflových barvách po vzoru populární holíčské produkce.
V. 22,5 cm.
Stav restaurováno.