Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Personifikace Afriky

A68/580

PERSONIFIKACE AFRIKY

Německo, Nymphenburg, Königliche Porzellan Manufaktur Nymphenburg / Staatliche Porzellan-Manufaktur, A. Bäuml, 19. / 20. stol.
Alegorická plastika ze série čtyř světadílů, personifikace Afriky stojící v elegantním rokokovém kontrapostu, s rohem hojnosti v rukou a ležícím lvem u nohou, bílý porcelán, pestře malováno, tónovaný inkarnát, zlacené detaily, nízký nepravidelný rokokový sokl, částečně imitující terén. V. 22 cm. Vtlačená značka štítu a ryté č. modelu "33". Stav B.