A68/586
Ernst August Leuteritz (1818-1893)
PASTÝŘSKÝ PÁR S KVĚTINAMI
Německo, Míšeň, Staatliche Porzellan Manufaktur,
návrh 1864,
2. třetina 20. stol.
Rokokový galantní pár sedící na nepravidelném skalnatém soklu imitujícím terén, vijící společně girlandu z pestrých květů, které má dívka v košíku u nohou. Bílý porcelán, barevně malováno, tónované inkarnáty, zlacené detaily oděvu.
V. 18,5 cm.
Zezadu na plintu modrá podglazurní "Schwertermarke", na podední ryté č. modelu "573x", vtlačené č. "115".
Stav A/B.
Ernst August Leuteritz – německý sochař, studoval na akademii v Drážďanech, v letech 1849-1886 pracoval pro míšeňskou porcelánku, navrhoval vázy, hodiny, svícny a figurky v rokokovém a klasicistním stylu, vytvořil na 230 modelů.