Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Kristus u kůlu

A68/608

KRISTUS U KŮLU

Jižní Německo, pol. 17. stol.
Postava trpícího Krista v kontrapostu, s rukama spoutanýma za zády. Obnažené, detailně modelované tělo je zahaleno pouze bederní rouškou s volným cípem na pravém stehně. Vousatá hlava s dlouhými, v týle svázanými vlasy je skloněna k pravému rameni. Minuciózní řezba ve slonovině, v. figury 14 cm, adjustováno na leštěném kamenném soklu válcovitého tvaru s osmibokou podstavou, celková v. 22,5 cm. Stav restaurováno. Z důvodu koronavirové pandemie nedošlo v plánovaném termínu k zasedání komise NPÚ Brno, Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty bude zadministrováno později.