Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Torzo Ukřižovaného

A68/610

TORZO UKŘIŽOVANÉHO

Střední Evropa, 1. pol. 18. stol.
Torzo korpusu ukřižovaného Krista bez paží, vousatá hlava s přivřenýma očima, pootevřenými ústy a trnovou korunou je skloněna k pravému rameni, nohy pokrčené a vychýlené na levou stranu, bederní rouška je svázána na pravém boku. Dřevo, naturalistická polychromie se světlým inkarnátem a krvavými krůpějemi, v. 97 cm, š. max. 26 cm. Stav D. Torzální dochování, trhliny ve dřevě, poškozená polychromie. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.