Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Sv. Jan Nepomucký

A68/612

SV. JAN NEPOMUCKÝ

České země, 1. pol. 19. stol.
Lidová dřevořezba komorního charakteru představuje nejznámějšího českého světce a patrona, oděného v tradičním kanovnickém rouchu, stojícího v kontrapostu na nízkém šestibokém soklu, v mírném natočení vpravo, hlava s biretem je lehce skloněna k téže straně, v rozpřažených rukou chybějí atributy. Plastika je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled, zadní strana je hladká, opatřená závěsem. Dřevo, polychromie, zlacení, celková v. 30,5 cm. Stav restaurováno. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.