A68/613
MADONA MARIAZELLSKÁ
Dolní Rakousko,
poč. 19. stol.
Komorní dřevořezba lidového charakteru představuje volnou kopii pozdně románské votivní sochy trůnící Panny Marie s dítětem, uctívané ve štýrském poutním místě Mariazell. Sedící Madona na vyšším barokizujícím soklu, na jejím pravém koleni sedí Ježíšek, hlavy obou postav jsou korunované, v rukou drží ovoce. Řezba je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled, zadní strana je plochá, opatřená reziduem voskové pečetě s obrazem téže Madony. Dřevo, polychromie, zlacení, v. figury 20 cm, celková v. vč. podstavce 28,5 cm.
Stav C.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.