A68/615
PIETA TAFERLSKÁ
Dolní Rakousko,
19. stol.
Komorní dřevořezba představuje lidovou variaci votivní sochy Panny Marie Bolestné z významného podunajského poutního místa Maria Taferl. Skupina trůnící korunované Madony s mrtvým Kristovým tělem na klíně, jemuž pravicí podpírá hlavu a levicí přidržuje jeho paže zkřížené v klíně, je koncipována pro čelní pohled, ze zadní strany doplněna paprsčitou svatozáří, na nízkém segmentovém soklu. Dřevo, polychromie, zlacení, stříbření, v. 28,5 cm.
Stav C.
Stopy po červotoči, ulomené některé paprsky svatozáře a meč v hrudi Panny Marie, částečně uvolněná a odpadávající polychromie.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.