A68/623
Anonym
TŘI PRAVOSLAVNÍ SVĚTCI
Rusko,
17. / 18. stol.
Tempera na dřevěné desce, 31x26 cm, na zadní straně opatřeno razítkem Národní galerie v Praze. Rámováno. Svatí mučedníci Gurij, Samon a Aviv (působili v Oděse ve 4. století). V pravoslavné tradici jsou známi jako ochránci manželství a šťastné rodiny.
Stav odpovídající stáří.
Stopy od požeru hmyzu, krakely.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.