Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Tři pravoslavní světci

A68/623

Anonym

TŘI PRAVOSLAVNÍ SVĚTCI

Rusko, 17. / 18. stol.
Tempera na dřevěné desce, 31x26 cm, na zadní straně opatřeno razítkem Národní galerie v Praze. Rámováno. Svatí mučedníci Gurij, Samon a Aviv (působili v Oděse ve 4. století). V pravoslavné tradici jsou známi jako ochránci manželství a šťastné rodiny. Stav odpovídající stáří. Stopy od požeru hmyzu, krakely. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.