Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Stříbrné párové svícny

A68/643

STŘÍBRNÉ PÁROVÉ SVÍCNY

Rakousko, 1. pol. 19. stol.
Dvojice štíhlých jednoplamenných stolních svícnů se zvonovitě rozšířenou podstavou, klasicistní tvarosloví se střídmým prstencovým dekorem. Značeno č. "13". Ag 800/1000. Celková hmotnost 431,41 g, v. 18,5 cm. Spolu: zvonovité dusítko na zhasínání svíček, obecný kov, d. rukojeti 23 cm. Stav B. Osvědčení puncovního úřadu.