Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Stříbrná cukřenka

A68/647

Německo, Augsburg, Paul Solanier (1635-1724),

STŘÍBRNÁ CUKŘENKA

konec 17. stol.
Dóza cylindrického tvaru na třech kulovitých nožkách a s odnímatelným víčkem, reliéfní a tepaný dekor s motivem srdíček, část. zlaceno vč. interiéru. Ag 800/1000, celková hmotnost 141,72 g, v. 10,5 cm. Značeno výrobcem: městská značka a "P.S" v oválu, francouzský importní punc "labuť". Stav B. Osvědčení puncovního úřadu.

Paul Solanier - přední německý výrobce stříbrných předmětů, mistr v Augsburgu. Kromě komplikovaných výstavních kusů jeho dílna vyprodukovala velké množství užitkového stříbra.