Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Stříbrná kropenka

A68/656

Německo, Hanau, Georg Roth (1891-ca 1919)

STŘÍBRNÁ KROPENKA

Nástěnná kropenka s polokulovitou žebrovanou miskou a reliéfním a tepaným dekorem v barokním tvarosloví se scénou trůnící Panny Marie s Ježíškem na klíně, sv. Anny a holubice Ducha svatého v akantovém rámci s ovocnými festony a okřídlenou hlavičkou andílka. Ag 835/1000. 111,66 g, 15,5x10,5 cm, značeno výrobcem. Stav A. Osvědčení puncovního úřadu. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.

Georg Roth nejprve pracoval pro Hanauer Silberwaren Manufaktur (1891-1906) a používal pouze svou vlastní známku, korunované "GR". Specializoval se na kopie starožitných stříbrných předmětů v různých historizujících stylech.