A68/660
Anglie, Londýn, Robert Garrard II. (R & S Garrard & Co),
STŘÍBRNÝ NÁSTOLEC
1841
Luxusní mísa na ovoce kruhového půdorysu, s nepravidelným okrajem a dekorativním prohýbáním, na široké šestilaločné noze s prstencem, bohatý reliéfní dekor v historizujícím tvarosloví, celoplošně zlaceno. Ag 925/1000, celková hmotnost 987 g, v. 14 cm, Ø 31 cm. Značeno výrobcem a anglickými puncovními značkami.
Stav A/B.
Robert Garrard II. (1793-1881) se vyučil v roce 1809 u svého otce, Roberta Garrarda I. Po otcově smrti roku 1818 spolu se svými bratry Jamesem a Sebastianem převzal vedení dílny. Firma se v tomto období začala rychle rozšiřovat, zejména po spojení se společností Rundel, Bridge a Rundell ve 20. letech 19. století. Zaměstnávali tehdy řadu známých malířů a sochařů, např. Edmunda Cotterilla. V roce 1830 byli Garrardové jmenováni královskými zlatníky a klenotníky a v roce 1843 oficiálními klenotníky britské koruny.