A68/680
ŽELVOVINOVÁ DÓZA
Francie,
19. stol.
Kruhová dóza s odnímatelným víkem, soustružená ze želvoviny, intarzovaná perletí a kovem (technika Piqué work), víko opatřeno dekorativní vložkou s dvojicí miniaturních medailonků s grisaillovými figurkami a obrubami a ornamenty z mikroperliček, dále zdobeno barevnými skleněnými korálky a kamínky, Ø 7,7 cm.
Stav restaurováno.