A68/702
Švýcarsko, Doxa,
KAPESNÍ HODINKY DOXA
zač. 20. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm z bílého kovu, Ø ciferníku 5,5 cm (celk. 6,8 cm). Bílý ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny a červenými 24hodinovými hodnotami, opatřen dvojicí černých šípových ruček a samostatnou vteřinovkou, značen: "Anti-Magnétique DOXA". Strojek s kotvovým krokem, značen "DOXA". Na vnitřní straně pláště značeno: "MEDAILLE D`OR MILAN 1906 DOXA HORS CONCOURS LIÉGE 1905" a sériovým č. "511C 96/2". Vnější plášť s reliéfním dekorem v secesním tvarosloví s motivem koňských dostihů.
Jdoucí.