Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Sedící dívka

O16/056

Willi Nowak (1886-1977)

SEDÍCÍ DÍVKA

Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 230x180 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vpravo dole "Vili Nowak". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Vpravo malá trhlina.

Willi Nowak (známý též jako Vilém Novak) - člen SVU Mánes, Osmy, studoval u Ferdinanda Engelmüllera (Akademie výtvarných umění v Praze, profesor František Thiele). Dílo: zpočátku expresionismus, senzualistická uvolněná malba, figurální výjevy, krajiny.