O16/064
Adolf Born (1930-2016)
RUDOLF II.
Barevná litografie na papíře, 470x360 mm, zn. vlevo dole pod tiskem tužkou "58/93", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "ABorn". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Adolf Born - český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník. Studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK. Vystavoval po celém světě a získal řadu ocenění. Věnoval se především technikám litografie, suché jehly a leptu.