O16/104
Alois Kirnig (1840-1911)
HORSKÁ BYSTŘINA
1885
Olej na plátně, 47x62 cm, sign. a dat. vlevo dole "A. Kirnig. 1885". Rámováno.
Alois Kirnig - žák malíře F. Lepié. Absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, poté započal studium u Ed. Schleicha v Mnichově. Za studijními účely navštívil i Itálii, později si otevřel vlastní krajinářskou školu. V jeho umělecké tvorbě nalezneme krajinné náměty z Mělnicka a Kokořínska. Podílel se na výzdobě zámku ve Veltrusích. Vystavoval jak v Čechách, tak ve Vídni či Drážďanech.