O16/143
Andreas Untersberger (1874-1944)
BIEDERMANN A BUMMELMAIER
Dvě mužské postavy představující humorné postavičky, které se staly předobrazem fiktivního pana učitele Gottlieba Biedermaiera, a ten pak následně dal název celé epoše biedermeieru, v živém rozhovoru v malebné uličce starobylého města. Olej na dřevěné desce, 23,5x23,5 cm, sign. vpravo dole „Andreas Untersberger“. Rámováno. Stav A.