Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Biedermann a Bummelmaier

O16/143

Andreas Untersberger (1874-1944)

BIEDERMANN A BUMMELMAIER

Dvě mužské postavy představující humorné postavičky, které se staly předobrazem fiktivního pana učitele Gottlieba Biedermaiera, a ten pak následně dal název celé epoše biedermeieru, v živém rozhovoru v malebné uličce starobylého města. Olej na dřevěné desce, 23,5x23,5 cm, sign. vpravo dole „Andreas Untersberger“. Rámováno. Stav A.