O16/205
SKŘÍŇ NA POTRAVINY
Tibet – Nepál
18. / 19. stol.
Komoda z tmavého dřeva jehličnanu s výsuvnými dvířky v přední stěně. Zdobeno ornamentální řezbou, čtyřmi sloupky v rozích horní desky a vroubkovanou římsou vpředu. 128x127x63 cm.
Stav restaurováno.
Původní skříň patrně na zrání sýrů, přestavěna na peřináč se dvěma vyndavacími přihrádkami pod odklopnou horní deskou.