Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Buddha

O16/529

BUDDHA

Čechy, Bechyně, Keramická akciová společnost v Bechyni n. L., 2. čtvrt. 20. stol.
Dekorativní plastika stojícího Buddhy s pytlem požehnání a vějířem, symbol bohatství a štěstí, keramika patinovaná, zlacená. Lit.: J. Hořava, Keramika z Bechyně. Výrobní družstvo keramické v Bechyni (1903-1924). Keramická akciová společnost v Bechyni (1922-1942), České Budějovice 2019, s. 263, uvedeno pod č. modelu "454". V. 20 cm. Vtlačená zn. "KS BECHYNĚ" a č. modelu "445". Stav A.