O16/694
TROJICE SOŠEK A DVĚ PLASTIKY
Tibet, Čína, Indie,
19. / 20. stol.
Buddha Amitayus. Bronzová soška Buddhy, který sedí v lotosové pozici, drží misku s nektarem vysvobození. Jeho postavu rámuje planoucí nimbus, v. 21 cm.
Zelená Tárá odlitá z mědi, se zbytky zlacení. Ruce v gestu kola dharmy, v. 11 cm.
Reformátor Congkhapa, zakladatel školy "žlutých čepic" Gelugpa. Zespodu soška zaslepena plechovým víčkem (uvnitř patrně svitek s modlitbou), v. 8 cm.
Deset lámů, plastika odlitá z bronzu, 10x7 cm.
Dharmapála sedící na draku, plastika odlitá z bronzu, 8x6 cm.
Stav odpovídající stáří.