Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Trojice sošek a dvě plastiky

O16/694

TROJICE SOŠEK A DVĚ PLASTIKY

Tibet, Čína, Indie, 19. / 20. stol.
Buddha Amitayus. Bronzová soška Buddhy, který sedí v lotosové pozici, drží misku s nektarem vysvobození. Jeho postavu rámuje planoucí nimbus, v. 21 cm. Zelená Tárá odlitá z mědi, se zbytky zlacení. Ruce v gestu kola dharmy, v. 11 cm. Reformátor Congkhapa, zakladatel školy "žlutých čepic" Gelugpa. Zespodu soška zaslepena plechovým víčkem (uvnitř patrně svitek s modlitbou), v. 8 cm. Deset lámů, plastika odlitá z bronzu, 10x7 cm. Dharmapála sedící na draku, plastika odlitá z bronzu, 8x6 cm. Stav odpovídající stáří.