A70/043
Vladimír Suchánek (1933)
BEZ NÁZVU
1981
Litografie na papíru, 55,1x39,7 cm, čísl. a dat. tužkou vpravo dole pod tiskovou plochou "66/70, 29.1.1981". Vpravo dole věnování "Lexovi Skalickýmu při shledání po létech kamarádsky!".
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Vladimír Suchánek je současný český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze u prof. Boudy, Salcmana a Lidického a grafickou speciálku na AVU u prof. Silovského. Suchánkovy grafické listy, plné bohaté imaginace a osobité poezie, jsou důkazem mistrovského ovládání barevné litografie, která je jeho nejužívanější grafickou technikou. V této oblasti dosáhl mezinárodního uznání – za svou tvorbu získal celkem 29 významných cen. Svými pracemi je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Albertina Wien, Rockford Art Museum a v řadě dalších veřejných a soukromých sbírek u nás i v zahraničí. V roce 2006 mu bylo uděleno státní vyznamenání – medaile Za zásluhy v oblasti umění.