A70/047
Karol Ondreička (1944-2003)
BEZ NÁZVU
1980
Barevný lept na papíru, 63,7x59,1 cm, čísl., sign. a dat. tužkou pod tiskovou plochou "12/50 K. Ondreička 80".
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Karol Ondreička - slovenský malíř, grafik, ilustrátor a pedagog, profesor, rektor Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Je autorem více než 100 ex libris. Ilustroval téměř 200 knižních publikací pro děti i dospělé, za něž získal mnoho ocenění doma i v zahraničí. Je autorem ilustrací 1. dílu knižního cyklu Tisíc a jedna noc. Významná je také jeho známková tvorba. Grafické i malířské dílo charakterizuje imaginativní vnímání světa, zdůrazňování emotivnosti, lyrismu a fantazie. Spoluzakladatel grafického sdružení G- BOD.