A70/058
Jaroslava Pešicová (1935-2015)
4 GRAFIKY
1974
Čtyři barevné lepty na jednom listu 64,4x85,5 cm, čísl., sign. a dat. tužkou pod tiskovou plochou "25/60 Jaroslava Pešicová 1974".
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Jaroslava Pešicová - česká malířka, grafička a ilustrátorka. Studovala na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze (1950–1954), obor ilustrace u prof. K. Millera. V roce 1960 absolvovala AVU, kde se pod vedením V. Sychry věnovala monumentální malbě. Od téhož roku spolupracovala se sochařem a svým budoucím manželem F. Štorkem. Byli členy umělecké skupiny Etapa. Na konci 60. let se začala věnovat figurativní tvorbě a následně též grafice. Od roku 1975 spolupracovala s ateliérem tapisérií Marie Teinitzerové v Jindřichově Hradci. Od r. 1990 byla členkou SČUG Hollar. V roce 1967 získala cenu nakladatelství Odeon na I. pražském salonu, r. 2003 pak Evropskou cenu za uměleckou a kulturní činnost od Evropské unie umění. V prosinci 2017 vydala Česká pošta známku na motivy její olejomalby.