A71/037
Matthäus (okruh) Merian (1593-1650)
PROTI PROUDU RÝNA
1. pol. 17. stol.
Panoramatický pohled na údolí Rýna s říčními loďkami vlečenými proti proudu koňskými potahy. Mimořádně kvalitní dokumentační kresba na papíru, blízká dobovým kresbám M. Meriana, případně jeho spolupracovníků. 30x13,7 cm (výřez).
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
V levém horním rohu požerek od hmyzu.