Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Pohled na Prahu

A71/038

POHLED NA PRAHU

40. léta 17. stol.
Dobová rytina podle autorské kresby pohledu na Prahu od Petřína, topograficky přesný pohled na komplex Hradu a Karlův most ještě bez sochařské výzdoby s panoramatem věží Starého města a s figurami pěších v prvním plánu. Pod linií terénu v desce rytý nápis PRAGUE, bez dalšího označení. Mědiryt na papíru, soutisk dvou desek, 27,3x19,4 cm. Paspartováno, rámováno, zaskleno.