Facebook Instagram


Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > "Praga Prag"

A71/039

↑ Zpět na položky « »

Matthäus Merian (1593-1650)

"PRAGA PRAG"

Frankfurt nad Mohanem, 1650
Panoramatický pohled na Prahu od jihu z dnešních Vinohrad. S figurami v popředí a 5 erby nad městem. Původní rytina podle K. Škréty. Mědiryt, soutisk ze dvou desek, 20x65 cm. Paspartováno, rámováno, zaskleno. Nebehay-Wagner 406/19.20.; Lazarová, Lukas: Praha. Soupis grafických pohledů, č. 45.

Matthäus Merian - švýcarský rytec a nakladatel působící především ve Frankfurtu nad Mohanem. Mědirytectví se vyučil u Dietricha Meyera v Curychu a pak pracoval ve Francii, zvláště v Paříži, v Holandsku a ve Svaté říši římské. Usadil se posléze ve Frankfurtu, kde se svým tchánem Theodorem de Bry vedl rozsáhlou mědiryteckou dílnu. V roce 1627 začal vyučovat původně českého rytce Václava Hollara. Z jeho rytin je třeba uvést zejména soubor vedut evropských měst "Topographia Germaniae" (text od Martina Zeillera, vydáváno ve Frankfurtu od r. 1640; dokončeno až po Merianově smrti r. 1688, celkem 30 svazků a přes 2000 rytin). Merianovy obrazy měst i krajin vynikají výtečnou perspektivou a pečlivým provedením i nejmenších detailů.


Tato aukční položka byla dražena před více než rokem, údaje jsou dostupné pouze pro přihlášené zákazníky. Pokud dosud nemáte svůj účet, můžete si jej zaregistrovat .
Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »