Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Mladá květinářka

A71/107

Hans Zatzka (1859-1945)

MLADÁ KVĚTINÁŘKA

Olej na plátně, 53x26,5 cm, sign. vpravo dole "H. Zatzka". Rámováno. Stav A.

Hans Zatzka - také Johann Franz Čačka. Používal i pseudonymy Zabateri, P. Ronsard, Joseph Bernard. Rakouský malíř, studoval na vídeňské akademii u Christiana Griepenkerla. Jeho oblíbenými motivy byli elfové, amorci, ženské figury, žánrové scény a zátiší.