Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Skála v Padingu

A71/108

Johann Nepomuk Ott (1804-1870)

SKÁLA V PADINGU

3. 8. 1855
Drobná krajinná studie skalnatého břehu zarostlého keři a květinami. Cenný doklad malířské bravury, s níž autor zpracoval drobný výsek krajiny bez dlouhého perspektivního plánu. Suverénní podání jediné malířské vycházky označené přesným místopisem a datem. Značeno vlevo dole "Pading 3. Aug 55". Olej na kartonu 17,5x25 cm. Označeno na rámu rytým štítkem v mosazi, na zadní straně starou etiketou s přípisem. Rámováno. Stav A.

Johann Nepomuk Ott byl synem vysokého státního úředníka, jako nadaný kreslíř se přihlásil ke studiu na mnichovské akademii. Zde se školil v krajinomalbě u Wilhelma von Kobella, jehož malířský styl dále rozvíjel. Podnikl dlouhou cestu do Itálie, z níž si přivezl mnoho skic a námětů, po návratu se věnoval krajinomalbě a zejména alpským krajinným motivům.